Panairi i Edukimit - Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina “, edicioni i parë, “Studioni në Francë”

   
  Panairi i Edukimit - Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina “, edicioni i parë, “Studioni në Francë”
  Datë: 2 Nëntor 2018
  Ora: 10: 00h - 17: 00h
  Lokacioni: Holli - Biblioteka Kombëtare e Kosovës "Pjetër Bogdani"
  Pjesëmarrës:
  Sciences Po
  Université Lyon 1, Institut Universitaire de Technologie Lyon
  Université de Caen
  National Institute of Applied Sciences of Rouen (INSA)
   
  EPITECH
   
  Agence Universitaire de la Francophonie (AUF)
  Business school of Troyes
  Institut Universitaire de Technologie of Bourg en Bresse
  École supérieure de la Francophonie pour l'administration et le management (ESFAM)
  Mutuelle Generale Education Nationale (MGEN)
  Alliance Française de Pristina  
  ***  
  Zbuloni mundësitë e studimit në Francë! 
  Nëse planifikoni për të studiuar jashtë vendit, bashkohuni me ne në edicionin e parë të Panairit të Edukimit.
  Njoftohuni me Universitetet Frankofone, programet e studimit në Gjuhën Frengë dhe atë Angleze në shkallet: BA, MA dhe PhD dhe zbuloni pse Franca është një nga destinacionet më të njohura të studimit jashtë vendit!
   
   
   
  Vizitoni Panairin e Edukimit “Studioni në Francë” dhe planifikoni studimet tuaja të arsimit të lartë në Francë.
   
  Ju do të keni mundësi të flisni me përfaqësues nga institucione frankofone pjesëmarrëse, të cilët do të ndajnë përvojën e tyre dhe do t'ju ofrojnë informata të vlefshme.
   
   
   
  Ju mirëpresim!
   

   

Arkiva e lajmeve

«shtator»
MaEnPrShDi
26 27282930311
2345 678
9101112131415
161718 19 202122
23242526272829
30123456